Не секрет, що раніше основними критеріями для прийому дітей до шкіл, особливо це стосується спеціалізованих освітніх установ, були результати співбесід або тестування 6-7-річної дитини.

Тепер же важливу роль для зарахування матиме адреса проживання і прописки майбутнього першокласника. Згідно з правилами Нової української школи, за кожним навчальним закладом закріплюється певний район.

Дітям, які досягли 6-річного віку та живуть у його межах, гарантоване місце в першому класі цієї школи.

За наявності вільних місць, якщо класи школи будуть заповнені не на всі 100%, адміністрація може зарахувати туди дитину на підставі загального конкурсу.

Інформація про прив'язку шкіл до певних адрес з'явиться на сайтах шкіл та районних управлінь освіти до кінця березня. У квітні і травні, швидше за все, будуть прийматися документи від дітей за місцем проживання, після 1 червня - від усіх інших.

.

Після введення нових правил в українських дітей більше не буде необхідності відвідувати підготовчі заняття перед школою.

Все це, на думку реформаторів, зробить початкову освіту доступнішою для звичайних дітей, що у свою чергу зробить необов'язковою платну підготовку до школи. Передбачувані нововведення розраховані на навчання базовим навичкам - читанню, письму, лічбі - вже у школі.

Поки ж батькам радять зайнятися підготовкою документів для вступу майбутнього першокласника до школи і зробити це потрібно до середини квітня 2020 року ( зарахування буде поводиться до 1 червня 2020 року, а за наявності вільних місць - з 1 червня і до 1 вересня в залежності від школи та її регламенту).

Для зарахування дитини до школи потрібно підготувати:

  • заяву на ім'я директора школи,
  • копію свідоцтва про народження,
  • оригінал медичної довідки № 086-1 / о

До речі, подавати заяви на вступ до першого класу можна у кілька шкіл. Оригінали документів подаються в установу, територіально закріплену за місцем проживання майбутнього учня, в інші заклади подаються копії.